VAKUM SİSTEMLERİ
Piab, yeterlilik açısından zengin yetenek ve yenilikçi bir ortamı teşvik eden organizasyona sahip bir şirkettir. Şirket 1951 ‘de kurulduğundan beri vakum tekniklerinde birçok ürün geliştirilmiştir Geliştirilen ilk ürün tasarımcıların ve teknik ressamların işini kolaylaştıran pergelle çizildiğinden şirketin adı Pi(3,14) AB olmuştur. Daha sonra gerilme kuvvetlerini ölçmek için aletler serisi tasarlanmıştır. 60’ların sonlarında ilk vakum ürünü pnömatik vakum cımbızları icat edilmiştir. Bugün Piab’ın vakum ürünleri bütün dünyada satılmaktadır.
Vantuzlar
Vantuz kullanmak birçok kaldırma tekniinden biridir.Örneğin tahta malzemeleri beton döşemeleri tutabilir,torbaları açabilirsiniz,elektronik bileşenleri seçebilirsiniz nesneleri kaldırabilr ya da etiketleyebilirsiniz fakat farklı uygulamalar farklı ihtiyaçlar gerektirir. Piab pazarının en geniş vantuz portföyüne sahip olduğundan her uygulama için ayrı bir çözüme sahiptir.
Vakum pompaları / jeneratörleri
COAX® teknolojisi Piab’ın patentli teknoloji platformu olan kademeli teknoloji dalıdır COAX® yüksek ve alçak besleme basınçlarında mükemmel performans sağlar – düşük veya dalgalı basıncın olduğu hava hatları için idealdir. COAX® teknolojisine dayanak pompalar 0.17 -0.60 MPa.aralığında çalışabilir.
Vakum kartuşları
COAX® sıkıştırılmış hava ile vakum elde etmek için gelişmiş bir çözümdür . Piab's kademeli teknolojisine dayanan,esnek,modüler ve verimli vakum sistemi sağlayan COAX ® kartuşları geleneksel ejektörlerden daha küçük, daha verimli ve güvenlidir.
Birleştirilmiş pompa ve vantuzlar
Piab VGS™ – Yüksek kaliteli DURAFLEX® vantuzlar , patentli COAX® teknolojisine dayanan vakum kartuşları entegre edilmiştir.Vakum vantuzu seçim,boyutlandırma ve vakum sisteminin kurulumunu kolaylaştırır. VGS™ ile düşük maliyetli ve güvenilir vakum sisteminin keyfine varırsınız.
Optimize Kontroller
Vakum sistemleri için denetleme hatları ve kontrol ünitelerimiz güvenirlik konusunda eşsizdirler.Bütün çözümlere son ayrıntısına kadar odaklanırız.Tamamen farklı sınıflarda olan pompa ve vantuz tasarımı kadar özel olan yüksek kaliteli bileşenlerin farkındayız Burada vakum sistemini denetlemek ve kontrol etmek için ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz.
Kol ucu takımlar ve parçalar - End of arm tooling (EOAT)
EOAT robotlar için esas bileşenlerden biridir ve bu alet parça ya da nesne üzerinde bir iş yapmak için robot kollarının ucunda kullanılmak için tasarlanmıştı. Piab’ın EOAT sistemi esasen parçaları kavramak ve taşıma k için tasarlanmıştır.Ağırlığı optimize edilmiştir ve dayanıklılık ,sağlamlık ve kolay olarak ayarlanabilirlik ve hassas olarak ayarlanabilirlik ayırıcı özelliklerine sahiptir.
Vakum ve üfleme sistemi
Çevreye dost kontrol sistemli vakum ve üfleme pompaları.